• kontakt@endorfina-kielce.pl
  • +48 509 601 481

Jak dbać o formę? | Endorfina Kielce

Praca w domu czy praca w biurze, nie jest wymówką w kwestii zrzucenia zbędnych kilogramów.

Praca w domu czy praca w biurze, nie jest wymówką w kwestii zrzucenia zbędnych kilogramów. ️ Czynności jakie wykonujemy w pracy przy komputerze spalają kalorie, jednak nie równoważą one liczby kalorii przyswajanych wraz z posiłkami. Podczas przeciętnego ośmiogodzinnego dnia w pracy możemy dostarczyć więcej kalorii niż spalić.

W przypadku zdecydowanej większości kobiet tłuszcz odkłada się w okolicy bioder, pośladków i ud, u mężczyzn natomiast nadwyżka kilogramów jest dostrzegalna wokół podbrzusza. Brak czasu na regularne ćwiczenia należy wówczas zrekompensować dietą, by nie narażać swojego organizmu na otyłość i związane z nią inne konsekwencje zdrowotne.

Dieta i trening

Jak pomimo obowiązków zawodowych, które wykonujemy przy biurku, czy podczas kwarantanny cieszyć się zdrowiem i idealnym ciałem❓

Każdy z nas wie, jak wyglądają poranki. Najczęściej kończy się na tym, że albo łapiemy coś w biegu albo w ogóle nie jemy nic. Szybkie jedzenie wpływa na to, ile zjemy go później. Jedząc „w biegu” zjadamy więcej niż gdybyśmy jedli posiłek spokojnie, siedząc przy stole.

Jeśli nie zjemy śniadania będziemy bardziej senni, spowolni metabolizm, tłuszcz zacznie się odkładać prędzej, zmniejszy się nasza koncentracja, będziemy bardziej podatni na stres, zwiększy się ochota na niezdrowe przekąski w kolejnych godzinach dnia, a wieczorem dopadnie nas niepohamowany głód.


Co warto jeść na śniadanie wg dietetyków❓
ciemne pieczywo,
omlety,
jajecznicę,
owsiankę z owocami i pestkami,
płatki zbożowe ze zdrowymi dodatkami,
kanapki pełne wartościowych składników.

Prawidłowe odżywianie

Najlepiej jest jeść 5 posiłków dziennie. Jeśli jemy regularnie i w miarę o stałych porach, to organizm przygotowuje się na dostarczenie dawki energii do działania i odpowiednio wydatkuje tą, którą otrzymał wcześniej. Jeśli zaczniemy odżywiać się nieregularnie, to w którymś momencie może tej energii zabraknąć, więc rozsądnym jest zacząć magazynować jej zapasy, czyli tkankę tłuszczowa.

Powinniśmy jeść „częściej a mniej”. Dzięki zjadaniu mniejszych porcji będziemy wydatkować energię na bieżąco i unikniemy problemów z nadprogramowymi kilogramami.
Kolacja powinna być lekka, niewielka i zjedzona mniej więcej dwie godziny przed snem.

Koniecznie zabierzmy do pracy małe przekąski np. ogórek surowy otręby, serek wiejski, pieczywo chrupkie, marchew, kalarepa, owoce np. jabłko czy banan, suszone owoce, orzechy,pestki, sok z warzyw. Bardzo ważna jest woda Nasze ciało w około 70% składa się z wody. Powinniśmy pić minimum 2 litry wody dziennie, a jeśli pracujemy fizycznie lub intensywnie trenujemy to nawet więcej. Dzięki temu zyskamy zdrowie oraz energię i koncentrację niezbędną w pracy umysłowej.

Warzywa pełne zdrowia i energii

No i oczywiście ruch – nie oszukujmy się, od samego siedzenia niestety nic się nie zadzieje. Możemy być szczuplejsi, ale ruch daje nam energie, endorfiny szczęścia i więcej chęci do życia. Wiec jak widzicie –
nie ma żadnych wymówek – my tylko doradzamy zdrową dietę i treningi z Endorfiną – koniecznie.

Treningi outdoor z Endorfiną